25 Şubat 2014 Salı

Vampir Akademisi'nde Rol Alan Türk Oyuncu Serhat Metin'le Özel Röportaj

Merhaba Serhat! Seni tesadüfen de olsa tanıdığımıza memnunuz ve daha yakından tanımak istiyoruz. Bize biraz kendinden bahseder misin? 

Serhat Metin: Merhaba Hediye bende memnun oldum. Ben 26.12.1984 Londra doğumluyum ve burada yaşıyorum. Ailem Kuzey Kıbrıslı. Biri Gazimagusalı diğeri ise Lefkoşalı. Evli değilim, ama bir sevgilim var. O ise Güney Amerika Blolivyalı. Zamanımı genellikle hobilerimle geçiriyorum. Vücudumu fit tutmak da dahil bir çok hobim var. Spor salonuna gidiyorum ve vücudum hep böyle kalsın diye spor yapıyorum, düzenli olarak da box yaparım. Latin kültürüne ve müziklerine büyük bir aşk duyuyorum. Bu yüzden Bachta, Salsa, Reggaeton yapıyorum. Haftasonlarımı ise daha çok ailem ve arkadaşlarımla geçiriyorum.

Gerçekten bunları çok güzel. Peki çok özel değilse, en büyük hayalin nedir? Ve ne tür projelerde yer almak istersin?

SM: Benim en büyük hayalim; profesyonel bir aktör olmak. Hollywood’da çok fazla Türk yok. Ben de bu Türk sayısını arttırmaya yönelik projelerde yer almak isterim.

Çok güzel bir cevaptı, çok tatmin ediciydi. Serhat peki bize anlatabilir misin Vampir Akademisi maceran nasıl başladı?

SM: Benim VA maceram kayıtlı olduğum ajansın bu iş için beklemediğim bir şekilde beni önermesiyle başladı. Daha sonra deneme süreci oldu ve en son ise castta gardiyan olarak adımı gördüm. :)

İyi ki de adını orada görmüşsün. Biz bundan çok gurur ve mutluluk duyduk. Filmde her şey çok güzeldi. Peki ya kamera arkası nasıl? Oyuncular? Onları sevdin mi?

SM: Filmin çoook fazla hayranı var. Ve ben böyle inanılmaz bir filmde yer aldığım için çok şanslıyım. Sette çok arkadaşım oldu ve hepsiyle hala görüşüyoruz. Oyuncular sahne arkasında da inanılmazdılar. Ben Dimitri ve Lucy ile konuştum, muhabbet ettik ama Zoey ile konuşmaya pek fırsatım olmadı. :( [Danila yerine Dimitri demesine dikkat çekiyorum. :) Ayrıca biz onları hiç görememişken o sadece Zoey ile muhabbet edemediği için üzülüyor. Kıskançlıktan koltuğun kenarını kemireceğim. :) ]

Serhat'ın filmden bir görüntüsü
Anladım. Bunu duymak çok kıskançlık verici ama çok güzel. Hayran olduğumuz karakterlerin gerçekte de harika insanlar olmaları yani. Peki VA ile ilgili unutamayacağın bir anın var mı?

SM: Film ile ilgili unutamayacağım bir anım var mı? Evet var. İlk günüm. İlk günümü hatırlıyorum da açıkçası giderken, bu kadar büyük bir film olacağını tahmin etmemiştim. Sonra Dimitri, Zoey ve Lucy ile tanıştım. O gün eğitim alanında bir sürü kavga sahnesi çekildi, bolca akrobasi hareketleri ve romantizm vardı. Filmdeki her şey son derece profesyoneldi.

Hmm. Hazır ol şimdi en büyük soru geliyor! Vampir Akademisi kitabını okudun mu?

SM: En büyük soru bu muydu? Iıı malesef okumadım. Çok yazık değil mi? :)

Neeyyyysee bunu görmezden geleceğim. :) Röportaj ve bu samimiyetin için çoookk teşekkür ederim Serhat. Eklemek istediğin bir şeyler var mı?

SM: Asıl ben teşekkür ederim, sorularını zevkle yanıtladım. Bir gün Londra’da da izlenecek bir film ya da dizi için Türkiye’ye gelmeyi çoook isterim.

İnşallah gelirsin Serhat kendine iyi bak!

Bu keyifli röportaj için Vampir Akademisi sayfasının sahibi Hediye Ercan'a çok teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder