4 Ağustos 2014 Pazartesi

OVAM 'Buz Öpücük' Kampanyasının Detaylarını Açıkladı

Lisenin ne kadar kötü olduğunu hatırlamaya hazır mısınız? İyi, çünkü bu yılın realistik filmlerinden biri olan Vampir Akademisi'nin devam filmine katkıda bulunabilirsiniz. 

İlk filmin yapımcıları Bir Vampir Akademisi Filmi: Buz Öpücük için gerekli parayı toplamak adına bu hafta bir IndieGoGo kampanyası başlatacaklarını açıkladılar. Eğer hayranlar 1,5 milyon dolar toplayabilirlerse projeye maddi destek sağlayan katılımcılar filmin yeterli izleyiciye ulaşacağına ikna olacak ve toplanan para yapım aşamasında kullanılacak. Kampanya 6 Ağustos Çarşamba günü başlayacak.

Yapımcı Mike Preger seriyi devam ettirme kararı vermelerinde ve böyle bir kampanya başlatmalarında hayranların büyük etkisi olduğunu söylüyor.

"Hayranlar bizim için her şey demek," diyor MTV News'e Preger. "Buz Öpücük'ü yapma kararını hayranlar sayesinde verdik ve onlara en saf haliyle bir kitap uyarlaması vermek istiyoruz. Piers Ashworth'ün (St. Trinian's'ın senaristi) kaleme aldığı senaryomuz tam da bize bunu sunuyor. Yani onlara tam da istediklerini vermek istiyoruz."

Yapımcı Deepak Nayar da bu konuda hemfikir, hayranların devam filmini çok fazla istediklerini ve bunun için bir bağış kampanyası fikrini öne sürdüklerini belirtiyor.

"Finansözlerimizi YALNIZCA hayranların desteğini alabilirsek bize yardım edebileceklerini belirttiler," diyor Nayar. "Abartmıyorum, [hayranlar] olmasaydı biz zaten burada olamazdık." 

Eğer hedefe ulaşılırsa yapım çalışmaları bu yılın sonunda başlayacak, çekimler 2015'in başında gerçekleşecek ve film, 2015 sonu gibi vizyona girecek. Buz Öpücük'te, Rose (Vampir Akademisi'nde Zoey Deutch tarafından canlandırıldı) en yakın arkadaşı, Moroi vampir prensesi Lissa'yı (Lucy Fry) korumaya devam ediyor. Ve ayrıca artık ilgi duyduğu yeni biri var; "asil kötü oğlan" Adrian.

Yapımcılar filmi orijinal oyuncu ekibiyle (Deutch, Fry, Dominic Sherwood, Gabriel Byrne ve birkaç isim daha) hayata geçirmek için her türlü şeyi denese de bu durum oyuncuların programlarına, takvimlerine bağlı ve henüz resmiyet kazanmış değil.

Hayranlar Vampir Akademisi serisine desteklerini bundan önce de var gücüyle gösterdi, film onların oylarıyla MTV Movie Brawl'da finale kaldı ve devam filmi için başlatılan imza kampanyasında 32.000 imza toplandı.

Yapımcılar özel teşviklerle kişilerin kampanyaya katkı sağlamasını bekliyor; setten özel bilgiler alma hakkı kazanmak, St. Vladimir Akademisi'ne gitmek, figüran olmaya hak kazanmak ve bunun gibi birkaç şey daha. Bir ay sürecek olan kampanya yarışmalar ve sosyal medyadaki paylaşımlarla güçlenecek.

Hayranlar bu süreçleri yapımcıların resmi hesapları olan OVAM'ın sosyal medya platformalarından takip edebilirler: Twitter, Facebook ve Instagram

Çeviri: elwiens
MTVNews

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder